';

Sukcesy dziewcząt z sekcji gimnastycznej na turnieju w Łodzi

Ekipa dziewcząt z sekcji gimnastycznej wystartowała na 3. Ogólnopolskich Zawodach Gimnastycznych w Łodzi, które zorganizował klub Gimstar. Nasz dorobek to cztery miejsca na podium i dużo miejsc w czołówce oraz jedno wyróżnienie indywidualne.

Występ w Łodzi był dopiero trzecim występem w zawodach tak dużej rangi w historii naszej sekcji, ale nasze dziewczęta, trenując pod okiem Agnieszki Słomskiej i Kamili Jabłońskiej, stanęły na wysokości zadania i wypadły dobrze. Turniej stał na wysokim poziomie i nie było łatwo znaleźć się w czołówce.

Gratulujemy wszystkim dziewczętom, życzymy dalszej wytrwałości na treningach i sukcesów na kolejnych turniejach, a kolejny wyjazd już w kwietniu do Ostrołęki.

Oto wyróżnione dziewczęta:

  • Drugie miejsca – Bianka Blajerska, Aleksandra Kołodziejczak, Barbara Nalej
  • Trzecie miejsce – Wiktoria Franczewska
  • Wyróżnienie za technikę – Aleksandra Świdunowicz

Tak skomentowała występ nasz trenerka Agnieszka Słomska:

Jak na nasz trzeci występ w ogóle w historii sekcji, wyszło bardzo dobrze. My dopiero zaczynamy występy na arenie krajowej, wciąż nabieramy doświadczenia, ale za każdym razem mamy jakieś sukcesy. Za każdym razem też dostrzegamy nowe rzeczy, których musimy się nauczyć. Na tle innych klubów jesteśmy świeżakami, a w Łodzi klubów było piętnaście, a zawodniczek ponad trzysta. W niektórych kategoriach nasze dziewczęta miały po 30–40 rywalek. Jesteśmy bardzo zadowolone. Zawody na plus.

A tak skomentowały go nasze wyróżnione dziewczęta:

Wiktoria Franczewska:

Jestem zadowolona, miałam sporo punktów i mogło być lepsze miejsca, ale w czołówce był ścisk. Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej.

Aleksandra Świdunowicz:

To mój pierwszy taki sukces. W domu też dużo ćwiczę i to chyba mi pomogło w zdobyciu wyróżnienia za technikę.

Aleksandra Kołodziejczak:

Zawsze mogło być lepiej, ale jestem zadowolona. Dzięki takim turniejom dostrzegam, co mogłoby być lepiej i co jeszcze trzeba poprawić.

Barbara Nalej:

Ćwiczę w Akademii Holistycznej dopiero od wakacji. Mój pierwszy puchar stoi na parapecie.

Bianka Blajerska:

Jestem zaskoczona, to dla mnie niespodzianka. Jestem zadowolona i to nawet bardzo. Na zawodach w Kielcach niewiele mi zabrakło do trzeciego miejsca, więc teraz się cieszę.

Zapraszamy dziewczęta chętne ćwiczyć w naszej sekcji gimnastyki z akrobatyką. Szczegóły tutaj: >>Gimnastyka Skarżysko-Kamienna – Szydłowiec – Suchedniów<<

Plik z opisem wymagań na turniej w Ostrołęce w kwietniu 2020 r.:

>>Wymagania na turniej w Ostrołęce w kwietniu 2020 roku<<

AH