';

Jakub Martys i Mateusz Orynek w grupie bokserskiej Mariusza Wacha!

mateusz orynek wach boxing team

Jakub Martys i Mateusz Orynek, pięściarze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego, podpisali kontrakty z grupą zawodową Wach Boxing Team utworzoną przez znanego polskiego boksera Mariusza Wacha.

Wach Boxing Team to nowa polska grupa zawodowa. Wśród zawodników, którzy już podpisali z nią kontrakty, są też nasi bokserzy. Pierwsze walki stoczą już w lipcu 2019 roku.

Nasz trener Krzysztof Ogłoza mówi:

– Kontrakt z grupą Wach Boxing Team przewiduje minimum dwie walki w roku. Ponadto jest okazją do wyjazdów zagranicznych oraz przewiduje promocję naszych bokserów w kraju i za granicą.

Dla Mateusza Orynka będzie to zawodowy debiut. Po kilku latach walk na amatorskim ringu nasz pięściarz postanowił spróbować swoich sił w boksie zawodowym. Pierwszą walkę stoczy 6 lipca na gali KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie, gdzie jego przeciwnikiem będzie Jakub Dobrzyński, zawodnik, który ma bilans walk 2-2. Będzie to walka w kategorii lekkiej, do 66 kg.

mateusz orynek wach boxing team
Mateusz Orynek w zawodowym debiucie zmierzy się z Jakubem Dobrzyńskim na gali KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie, fot. Wach Boxing Team

 

Mateusz Orynek:

– Pojawiła się propozycja podpisania kontraktu zawodowego i ją przyjąłem. Myślę, że to dla mnie bardzo dobra opcja. Jeśli chodzi o pierwszą walkę, to jestem mocno zmotywowany. Przeanalizowałam rywala i wiem, że to ciężki przeciwnik, ale myślę, że będzie dobrze. Stres jednak jest i to ciężki, ale stres jest zawsze. Codziennie trenuję, aby być w jak najlepszej formie na walkę.

mateusz orynek wach boxing team
Mateusz Orynek, fot. Wach Boxing Team

 

Jakub Martys wystąpi 12 lipca w Dzierżoniowie, a jego przeciwnikiem będzie Viktor Kornienko, zawodnik z Ukrainy. Będzie to druga walka naszego boksera na zawodowym ringu. W debiucie Jakub Martys wygrał na gali Boxing Night 15 w Starachowicach z Marcinem Małyszką.

Jakub Martys:

– Jestem zadowolony z podpisania kontraktu. Dla mnie to krok milowy. Warunki umowy mamy dokładnie sprecyzowane – roczny kontrakt na dwie walki. Jeśli uda się wygrać kilka walk z rzędu i mieć bilans 5-0 czy 6-0, będzie można myśleć o walce za granicą.

jakub martys wach boxing team
Jakub Martys, fot. Wach Boxing Team

 

W grupie Wach Boxing Team, poza naszymi bokserami i jej założycielem, jest też Kamil Łaszczyk, sześciokrotny mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Europy, który na zawodowym ringu jeszcze nie przegrał i ma 25 wygranych na koncie.

Mateusz Orynek ma 23 lata. Rekreacyjnie boksuje od 7 lata, a na poważniej od trzech. Na koncie ma tytuł mistrza i wicemistrza województwa świętokrzyskiego. Wcześniej trenował kick-boxing, w którym zdobył tytuł wicemistrza Polski.

Jakub Martys ma 25 lat. W przeszłości uprawiał wiele innych sportów walki, w tym MMA. Ostatecznie zdecydował się na boks. W ringu amatorskim stoczył ponad trzydzieści walk.

Kibiców naszych bokserów i Skarżyskiego Klubu Bokserskiego, a także sympatyków Akademii Holistycznej, prosimy o trzymanie kciuków i kibicowania.

Na gali w Rzeszowie wystąpią m.in. Łukasz Różański i Izu Ugonoh, którzy w ringu staną naprzeciw siebie. Bilety na galę w Rzeszowie z udziałem Mateusza Orynka można kupić na portalu e-bilet.pl pod tym linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/knockout-boxing-night/

Szczegóły gali w Dzierżoniowie i występu Kuby Martysa poznamy wkrótce.

AH