';

Jakub Martys wygrał w debiucie na zawodowym ringu!!!

Jakub Martys, nasz bokser, wygrał swoją pierwszą zawodową walkę. Na gali Boxing Night 15 w Starachowicach pokonał Marcina Małyszkę.

Po kilkudziesięciu pojedynkach w amatorskim boksie Kuba zdecydował się przejść do zawodowego pięściarstwa. W pierwszym swoim pojedynku walczył na gali w Starachowicach, którą organizował Marcin Najman.

Jakub wygrał pojedynek dwa do remisu. W drugiej rundzie doprowadził nawet do liczenia rywala.

Pierwsze zwycięstwo było bardzo ważne, ponieważ otwiera drogę do rozwoju kariery zawodowej Jakuba. Jak zdradził jego trener Krzysztof Ogłoza, pierwsze propozycje kolejnych walk już się pojawiły.

Naszego boksera w jego debiucie dopingowała liczna grupa kibiców ze Skarżyska, w tym osoby uczęszczające do Akademii Holistycznej.

Wszystkim dziękujemy za dopingi i za wsparcie dla Jakuba!

Po walce powiedzieli:

Jakub Martys:
– Ciężka walka, przeciwnik okazał się bardziej solidny, niż myślałem. Przespałem trochę pierwszą rundę. Chyba sparaliżował mnie z jednej strony debiut, a z drugiej to, że na trybunach było tylu znajomych. Teraz trzeba trenować dalej i eliminować błędy.

Trener Krzysztof Ogłoza:
– Walka Kuby jak najbardziej na plus, realizował założenia i od początku prowadził pojedynek. Dobrze pracował na nogach i na dystansie. Po liczeniu musiałem go trochę studzić. Już mamy pierwsze propozycje kolejnych walk. Na spokojnie je sobie przemyślimy.

AH