';

Szkolimy się! Fizjoterapeutka Kamila Romańczuk poznawała techniki terapii okołoporodowej

gabinet masazu skarzysko

W Akademii Holistycznej doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nieustanne podnoszenie kwalifikacji jest niezbędne do tego, aby zapewnić naszym klientom usługi na najwyższym poziomie i przy zastosowaniu najnowszych zdobyczy wiedzy.

I właśnie dlatego nasza fizjoterapeutka i masażystka Kamila Romańczuk w miniony weekend wzięła udział w szkoleniu „Terapia manualna w ginekologii i okresie okołoporodowym” przeprowadzonym w firmie Movuto.

Jak sama przyznaje, szkolenie zalicza do bardzo udanych. – Muszę przyznać, że jadąc na szkolenie nie wiedziałam, czego się mogę spodziewać. Niby jest to temat znany większości kobiet, ale często unikany. Były to dwa dni szkoleniowe pełne wiedzy praktycznej, a przecież o to chodzi w naszym zawodzie, aby nie bać się pracować nowymi technikami. Już nie mogę doczekać się kolejnych szkoleń z tej tematyki – mówi.

Od teraz wiedzę i umiejętności zdobytą na szkoleniu Kamila będzie stosować w codziennej pracy z pacjentami jej gabinetu masażu w Skarżysku w Akademii Holistycznej. – Tej terapii brakowało mi właśnie w ofercie. Schorzenia ginekologiczne o pochodzeniu mechanicznym dotykają wielu kobiet. Kobiety z różnych przyczyn nie mówią o swoich problemach, a, niestety, tych problemów może być mnóstwo. Każda kobieta może mieć problem z bolesnymi i nieregularnymi miesiączkami. Podczas ciąży zmieniają się linie grawitacji ciała, co powoduje nadmierną kifozę i hiperlordozę. Takie ułożenie ciała zwiększa nacisk na krawędzie lędźwiowo-krzyżowe, co potem może spowodować bóle lędźwi, krzyża czy tak popularne rwy kulszowe. Kobiety po ciąży z kolei mają problem z rozejściem mięśnia prostego brzucha czy z bliznami po cesarskim cięciu – wyjaśnia.

Wskazania do terapii manualnej w ginekologii i okresie okołoporodowym to:

  • złe ustawienie miednicy (przodozgięcie i tyłozgięcie)
  • nietrzymanie moczu i kału
  • brak mobilności szyjki macicy i jajowodów
  • bolesne, nieregularne miesiączki
  • bóle lędźwiowo-krzyżowe w ciąży
  • rwa kulszowa u kobiet w ciąży
  • blizny po cesarskim cięciu
  • wypadanie narządu rodnego

Zapraszamy Panie, które zmagają z takimi i podobnymi dolegliwościami do skorzystania z oferty gabinetu fizjoterapii i masażu w Akademii Holistycznej.

Szczegółowych informacji udzieli fizjoterapeuta Kamila Romańczuk, nr tel. 609 132 675.

AH