';

Talenty Akademii Holistycznej: Wiktoria Franczewska

Wiktoria Franczewska uczęszcza do Akademii Holistycznej na gimnastykę oraz na zajęcia taneczne. Angażuje się też w pomoc na zajęciach i poza nimi.

Na niedawnych mistrzostwach świata w tańcach artystycznych World Championship Artistic Dance WADF w Płocku Wiktoria otarła się o półfinał. Do awansu do niego zabrakło jej jedynie jednego punktu. Biorąc pod uwagę jej zamiłowanie do tańca i gimnastyki oraz chęć do ciężkiej pracy, jesteśmy pewni, że Wiktoria na każdych kolejnych zawodach będzie wypadać coraz lepiej.

Wiktoria uczęszcza do Akademii Holistycznej już trzeci rok. Trenuje gimnastykę i akrobatykę pod okiem trenerek Agnieszki Słomskiej i Kamili Jabłońskiej. Od kilku miesięcy uczęszcza również na zajęcia taneczne z Aleksandrą Żłobecką. Wcześniej przez pięć lat uczyła się tańca w szkole Art-Dance.

Przygodę z zajęciami ruchowymi Wiktoria Franczewska zaczęła w wieku 8 lat.

– Od zawsze była ruchliwa i chciałam się ruszać. Gdy spróbowałam, przekonałam się, że jest to fajne. W tańcu mogę wyrazić siebie i swoje uczucia. Gimnastyka i taniec idą ze sobą w parze. Trening gimnastyczny pomaga w nauce tańca i odwrotnie – mówi Wiktoria.

Na mistrzostwach świata zabrakło tak niewiele, aby zawalczyć o medale, ale trzeba pamiętać, że to pierwsza tak duża impreza, na której Wiktoria wystartowała. Teraz wraz z trenerkami planują częstsze starty, aby zdobywać doświadczenie i obycie na zawodach wysokiej rangi.

–  Wiktoria ma predyspozycje do zajęć ruchowych. Jest utalentowana i pracowita. Mamy wobec niej duże nadzieje i będziemy wspólnie robić wszystko, co możliwe, aby rozwijała się coraz bardziej. Teraz najważniejsze to zbierać doświadczenie na zawodach, gdzie rywalizuje się z najlepszymi – mówi Agnieszka Słomska.

Wiktoria jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęciom w Akademii Holistycznej poświęca dużo czasu. Lubi oglądać program Mam Talent. Jeśli zdecydowałaby się w takim programie wystartować – na pewno miałaby duże szanse na powodzenie. W przyszłości chciałaby… dołączyć do ekipy trenerskiej Akademii Holistycznej!

Życzymy jej sukcesów i spełnienia marzeń!

AH