O Akademii Holistycznej

Główną usługą Akademii Holistycznej jest szeroko pojęta aktywność ruchowa człowieka pozwalająca mu osiągnąć, życiową harmonię. Ważne jest by wychodzić naprzeciw potrzebom organizmu który, w obecnych czasach bez wsparcia nie będzie prawidłowo funkcjonował.

Udostępnij
HISTORIA I IDEA AKADEMII

Oficjalny początek Akademii Holistycznej przypada na 1 stycznia 2010 roku chociaż idea oraz pomysł zrodził się dużo wcześniej. Pierwszy raz z terminem holistyczny zetknąłem się podczas moich studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2003 roku. Podczas jednego z wykładów z teorii sportu usłyszałem stwierdzenie iż „trening sportowy powinien przebiegać holistycznie”. Doktor Tadeusz Ambroży z katedry teorii sportu opowiadał iż należy rozwijać nie tylko sprawność motoryczną zawodnika i jego technikę ale i jego umysł oraz panowanie nad emocjami. Wtedy to rozumiałem termin holizm jako aspekt sportowy.

Udostępnij
7 LAT AKADEMII HOLISTYCZNEJ

Akademia Holistyczna formalnie zaczęła funkcjonować w kwietniu 2010 roku w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Ponurego 28 B. Tego samego roku w grudniu powstała filia Akademii w Skarżysku-Kamiennej, w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Rejów” przy ulicy Wioślarskiej 1. Na przełomie stycznia i lutego 2013 roku filia została przeniesiona innego miejsca w Skarżysku-Kamiennej, przy ulicy Plac Floriański 3. Od stycznia 2013 do Akademii Holistycznej dołączyła firma Activ-Med, która rozwinęła działalność w zakresie rehabilitacji, odnowy biologicznej oraz fizykoterapii.

Udostępnij