';

Rower zimą? Czemu nie! Zapraszamy na spinning do Akademii Holistycznej

spinning rower skarzysko kamienna

W naszej ofercie pojawił się spinning, czyli jazda na rowerze treningowym. Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej (i nie tylko), mogą więc skorzystać z treningu, który bardzo korzystanie wpływa na organizm.

Jazda na rowerze kojarzy nam się z ciepłymi porami roku. Kto chciałby pedałować również zimą, a nie ma własnego roweru stacjonarnego, może przyjść do Akademii Holistycznej na spinning. Zajęcia prowadzi Piotr Rembak, certyfikowany instruktor spinningu.

Czym jest spinning?

Spinning to jednak coś więcej niż tylko jazda na rowerze. – Spinning to jazda na rowerze treningowym w rytm muzyki. Zmieniamy tutaj tempo jazdy oraz pozycję na rowerze. Raz jedziemy szybciej, raz wolniej, raz na siedząco, raz na stojąco– wyjaśnia Piotr Rembak.

Nasz instruktor prowadzi zajęcia i czuwa nad prawidłową postawą. Dba również o to, aby tempo było dostosowane do wytrenowania ćwiczących.

Spinning nie tylko dla rowerzystów i nie tylko dla kobiet

Spinning to wszechstronne ćwiczenie, które pozytywnie wpływa na wiele aspektów funkcjonowania organizmu. Aby go uprawiać, nie trzeba być rowerzystą. Spinning jest o tyle łatwiejszy, że nie grozi upadkiem czy niebezpieczeństwem związanym z poruszaniem się po drogach. – Dzięki muzyce można sobie zwizualizować każdy krajobraz i każdą drogę – dodaje trener Piotr.

Na pewno wpływa też na nastrój i samopoczucie. – To nie to samo, co zwykły rower stacjonarny. Wspólna jazda mobilizuje. Ja po takim treningu jestem pełna energii – mówi pani Katarzyna, która jest wśród trenujących.

Druga pani Katarzyna również zauważa różne pozytywy. – Przychodzę na spinning rowerowy dla kondycji, dla dobrego samopoczucia i oczywiście dla towarzystwa i dla fajnego trenera. W grupie to lepsza zabawa – przekonuje.

Na spinning do Akademii przychodzą nie tylko panie. Na ostatnim treningu był również pan Piotr, który, jak zdradza, ma w domu nieźle wyposażoną siłownię, ale i tak do na uczęszcza. – W domu nie ma takiej motywacji do treningów jak tutaj. A na spinning rowerowy zapisałem się dla kondycji – wyjaśnia.

Spinning w Skarżysku-Kamiennej dla każdego

W tym momencie zajęcia spinningu odbywają się w poniedziałki i środy i trwają jedną godzinę. Zapraszamy wspólnie z prowadzącym Piotrem Rembakiem – zarówno panie jak i panów.

Więcej szczegółów na temat spinningu rowerowego tutaj: Spinning rowerowy w Skarżysku-Kamiennej

Zachęcamy i zapraszamy!

AH