';

Wiktoria Krakowiak, nasza pięściarka, dostała powołanie do kadry Polski juniorek!

wiktoria krakowiak boks skarzysko

Wiktoria Krakowiak, zawodniczka Skarżyskiego Klubu Bokserskiego, otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorek i na początku lipca weźmie udział w zgrupowaniu.

Do Skarżyskiego Klubu Bokserskiego właśnie dotarło powołanie dla Wiktorii na zgrupowanie szkoleniowe Młodzieżowej Kadry Narodowej Juniorek w Boksie, które na początku lipca odbędzie się w Gródku nad Dunajcem koło Nowego Sącza. Nasza zawodniczka jest w gronie trzynastu powołanych zawodniczek i jest tam jedyną pięściarską ze świętokrzyskiego.

Radości z otrzymania powołania nie ukrywał Krzysztof Ogłoza, który natychmiast ogłosił dobre wieści na Facebooku. – To olbrzymie wyróżnienie dla Wiktorii i furtka dla jej dalszego rozwoju sportowego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce może wyjechać na jakiś występ międzynarodowy. Jest to też duży sukces Skarżyskiego Klubu Bokserskiego i boksu w Skarżysku w ogóle, ponieważ to pierwsze powołanie do kadry dla naszego klubu – mówi trener SKB Krzysztof Ogłoza.

Wiktoria przyznaje, że powołanie ją zaskoczyło. – Nie spodziewałam się tego i bardzo się cieszę. To dla mnie duża szansa, ale wiem też, że będzie ciężko. Spodziewam się nawet trzech treningów dziennie, ale będę dawać z siebie wszystko – mówi nasza zawodniczka.

Krzysztof Ogłoza do powołania podchodzi z optymizmem. – O to, że Wiktoria sobie poradzi na obozie, jestem spokojny. To zmotywowana zawodniczka. Angażuje się w treningi i cały czas się rozwija – dodaje trener.

Wiktoria Krakowiak jest tegoroczną wicemistrzynią Polski juniorek w wadze 75 kg. Boks zaczęła uprawiać w wieku 11 lat w Akademii Holistycznej. Po drodze spróbowała też swoich sił w kick-boxingu, ale od roku znów skupia się na boksie. Jak mówi, do boksu zachęciło ją to, że na treningach można się wyładować i zostawić w ringu swoje problemy. Wiktoria na co dzień jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku.

Trzymamy kciuki za Wiktorię!

Powodzenia!

AH