Julia Burys trenuje karate w Akademii Shinkyokushin Skarżysko-Kamienna przy Akademii Holistycznej. Ma za sobą długi staż treningowy, pierwsze sukcesy turniejowe, a więc i świetne perspektywy na przyszłość, aby zaistnieć w karate.

Julia Burys rozpoczęła swoją przygodę z karate bardzo wcześnie. Zaczęła treningi w III klasie szkoły podstawowej, co daje już siedem lat uprawiania przez nią tej sztuki walki. Od początku trenuje u nas pod wodzą trenera Piotra Szlęzaka.

Tak Julia opisuje początek swojej przygody z karate:

Karate zajęłam się dość przypadkowo. Chciałam uprawiać jakiś sport i po prostu wypadło na karate. Tak naprawdę nie wiem, dlaczego karate, ale dziś wiem, że to był dobry wybór. Odkryłam w tej sztuce walki swoją pasję, coś, co naprawdę lubię

Jak dodaje Julia, w uprawianiu karate wspierają ją rodzice. Z kolei trenerzy i egzaminatorzy doceniają jej zaangażowanie i wysiłek. Tak było między innymi podczas ostatnich egzaminów na wyższe stopnie kyu, kiedy Julia została wyróżniona przez prowadzącego egzamin shihana Krzysztofa Borowca.

Teraz Julia ma już zielony pas i 4 kyu. Na koncie ma też zwycięstwa w ogólnopolskich turniejach, m.in. w Rzeszowie i Częstochowie. Sportowym idolem Julii jest sam Masutatsu Ōyama, twórca karate Kyokushin.

Od tego roku szkolnego Julia Burys jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Taki wybór podyktowany jest tym, że w przyszłości nasza utalentowana karateczka chce zostać lekarzem ortopedą.

Życzymy jej wytrwałości w treningach i sukcesów!

Chętnych pójść w ślady Julii Burys zapraszamy na treningi karate do Akademii Shinkyokushin Skarżysko.

Tutaj znajdują się potrzebne informacje: Karate Skarżysko-Kamienna